Aktuality

Výrazná úspora vody za přispění produktů firmy AquaAid

V letech 2016-2017 prováděla firma AquaAid ve dvou projektech testy úspory závlahové vody při použití produktů této firmy. První z projektů probíhal ve spolupráci s Penn State University (USA). Tento projekt zahrnoval jak laboratorní, tak i polní testy vysoko molekulárních penetračních a hydratačních činidel firmy AquaAid. Byly použity různé produkty (OARS HS, OARS PS, PBS 150) a výsledkem je 37-53% úspora závlahové vody tj. až 814 m3 vody na ha. Další z projektů probíhal přímo v terénu na golfovém hřišti Troon Golf Secret Valley GC na Kypru. Testy probíhaly na golfových drahách za použití produktu PBS 150 v období duben až červenec 2017 a přinesl v nákladech 30% úsporu závlahové vody. Na podrobnější informace se můžete podívat v přiloženém souboru. (číst více) 6.5.2019

Trávníkářský den 25.9.2018

Dne 25.9.2018 proběhl v prostorách hotelu Toscca v Čelákovicích první 'Trávníkářský den' pořádaný naší firmou. Tato akce zaměřená na vzdělávání zahradníků a sadovníků v oblasti zakládání a údržby veřejné zeleně přiblížila nové trendy směřující k ekologičtějšímu, biologicky zaměřenému trávníkářství.
15.10.2018

Odrůda Barolympic zachránila hřiště

Uprostřed července 2016 se hrál na hřišti Royal Troon Golf Clubu British Open Championship jehož prvním skandinávským vítězem se stal Hendrik Stenson. Celému prestižnímu turnaji předcházela velmi pečlivá příprava hřiště prováděná týmem Bilyho Mc Lachlana. Heroický výkon celého týmu však mohl skončit katastrofou.. (číst více)
1.3.2017

Golfový turnaj KLM Open na hřišti The Dutch v holandském Spijku

Září každého roku patří v holandském golfu turnaji evropské túry KLM Open. V loňském roce 2016 se tento turnaj konal na hřišti The Dutch v městečku Spijk v centrálním Holandsku. Toto golfové hřiště patří k těm novějším. Bylo projektované kapitánem Ryder Cup týmu Evropy 2010 Colinem Motgomeriem jako inland links a bylo vybudováno v roce 2011.. (číst více)
1.3.2017

Barenbrug také ve dvou nejprestižnějších parcích Moskvy

Správa města Moskvy podepsala memorandum pro použití travních osiv BARENBRUG ve dvou z nejprestižnějších městských parcích v centru města na břehu řeky Moskva - Zaryadye a Luzhniki..
(číst více)
1.3.2017

Nový fotbalový stánek v Karviné

Kompletní rekonstrukce provedená firmou Sportovní travnaté plochy s.r.o. s položením kobercových trávníků Hendriks na stadionu v Karviné..(číst více)
27.2.2017

RPR-kvalitní travní porost na fotbalových stadionech

Na řadě hřišť s přírodním povrchem provedla v loňském roce firma Philipp sportovní trávníky a.s. rekonstrukce hrací plochy za pomoci osiva RPR od firmy Barenbrug..(číst více)
27.2.2017

RPR - úspěšné i u našich východní sousedů

Díky spolupráci ADAM-zahradnická a.s. se společností Zelený pažit s.r.o. zapustilo osivo RPR úspěšně kořeny i na slovenských fotbalových stadionech.. (číst více)
27.2.2017

 

Lužánecký zázrak překročil hranice

Za akci, která se dostala do povědomí fotbalové veřejnosti pod názvem 'Oživení fotbalového stadionu za Lužánkami v Brně', obdrželi její pořadatelé v čele s bývalým hráčem Zbrojovky Brno Petrem Švancarou ocenění v podobě vítězství v soutěži Stadium Business Awards. Této mezinárodní soutěže se zúčastnily také takové projekty jako např. LED osvětlení londýnského stadionu Arsenalu, nový stánek fanoušků v Manchesteru United a další. Cenu převzali zástupci Brna na ploše stadionu Santiaga Bernabeua, fotbalového stánku španělského velkoklubu FC Real Madrid. Jsme velice rádi, že se firma ADAM-zahradnická a.s. mohla podílet na tomto úspěchu na mezinárodním poli formou daru, kterým byla osiva použitá na nově založený trávník.
 

Nová posila týmu

Počátkem března roku 2016 se obchodní tým ADAM-zahradnická rozrostl o nového člena Tomáše Kadrnožku. Rozsáhlé praktické zkušenosti získal jako produktový manažer pro přírodní trávníky a automatické závlahové systémy u firmy Philipp sportovní trávníky a.s. V ADAM-zahradnická a.s. působí jako obchodní manažer se zaměřením na produktovou řadu Trávníky a osiva Barenbrug.

 

Rozšíření přípravků PRP Technologies

PRP AgrOptim Sunset je novou generací produktu PRP EBV. Jedná se  o kapalný fyziologický stimulátor na bázi minerálních prvků. Pomocí cílených aplikací na listovou plochu aktivuje přírodní růstové a protistresové mechanismy.
PRP AgrOptim Zenith je nový přípravek ze sortimentu PRP Technologies. Jedná se o kapalný fyziologický stimulátor na bázi minerálních prvků, obohacený o dusík ve formě močoviny. Aplikuje se na listovou plochu, čímž pomáhá aktivovat růstové mechanismy.
 

Rozšíření přípravků PRP Technologies

Explorer 21 je nový přípravek z produktové řady PRP Technologies. Jedná se o biostimulant, který se ukládá do půdy při výsevu a napomáhá vývoji kořenů klíčících rostlin. Přispívá tak k dosažení optimálního využití vody a živin a zvýšení odolnosti rostlin ke klimatickému stresu. Působením biostimulantu ExplOrer 21 je kořenový systém rostlin rozvinutější a mohutnější.

Euro U21 v České Republice také na trávnících Barenbrug

V České Republice proběhlo v červnu roku 2015 fotbalové EURO U21. Všechny travnaté plochy, na kterých hráči trénovali a odehráli své zápasy, byly připravovány s půlročním předstihem. Také firma Barenbrug se prostřednictvím svého tuzemského partnera Adam-zahradnická a.s. podílela na přípravě těchto ploch. Stadion V Olomouci, kde se hrála jedna ze skupin a jedno semifinálové utkání, bylo oseto směsí RPR a dlouhodobě patří k nejlepším v ČR. Stadiony týmů FC Bohemians Praha, FC Viktoria Žižkov, FC Zbrojovka Brno a tréninkové centrum SK Sigma Olomouc, které byly využívány, jako tréninkové plochy různých týmů hrajících na EURU jsou rovněž osety a pravidelně regenerovány osivy Barenbrug. Po zhlédnutí šampionátu je možné říci, že všechny travnaté plochy byly výtečně připraveny.

 

Směs RPR prokazuje své kvality také na nové City Areně ve slovenské Trnavě

V loňském roce zasela firma Zelený pažit s.r.o. nový trávník ze směsi RPR na nově budovaném stadionu City Arena v Trnavě. U po pěti týdnech od výsevu bylo konstatováno všemi zainteresovanými, že RPR byla správná volba, a to pro velmi rychlé klíčení a vzcházení osiv a posléze zapojení celého porostu. Trávník tak bude pro další zápasy ve velmi dobré kondici.

 

 

Mistrovská Plzeň vítězí na trávníku založeného ze směsi RPR

Rádi bychom i touto cestou poblahopřáli plzeňským fotbalistům k mistrovskému titulu. Těší nás, že i firma Barenbrug přispěla svou „malou troškou do mlýna“, když trávník hlavní hrací plochy Doosan Areny byl v roce 2014 oset směsí RPR. Rádi bychom poděkovali za velmi dobrou spolupráci celému technickému týmu a především správci hřiště, kteří odvedli velmi dobrou práci. Samozřejmě přejeme plzeňským fotbalistům úspěšnou obhajobu titulu a také výrazný úspěch v Champions League.

 

 

Hřiště FC Viktoria Plzeň vyhlášeno nejlepším za rok 2015

Začátkem února bylo v rámci konference a semináře pořádaného IOG ČR a Fotbalovou asociací ČR vyhlášeno nejlepší hřiště za rok 2015. Cena byla předána z rukou předsedy FAČR pana Pelty za účasti předsedy IOG ČR pana Koťana hlavnímu groundsmanovi FC Viktoria Pzeň Josefu Marcelovi. S cenou se mohli také potěšit fanoušci plzeňského klubu před utkáním Plzeň-Teplice, kde jim zástupci vítězného klubu pan Šádek a pan Marcel společně se zástupci IOG ČR panem Koťanem a FAČR panem Votíkem mohli toto prestižní ocenění představit. Pan Marcel a jeho tým se tak zařadili mezi novou generaci groundsmanů, kteří pracují na hřištích moderních konstrukcí a postupným vzdělaváním a praxí získávají neocenitelné zkušenosti. Adam-zahradnická a.s. jako dodavatel materiálů a partner plzeňského klubu se samozřejmě připojuje s gratulací panu Marcelovi a jeho týmu.

 

 

Nejlepším hřištěm je podle Všudehrálů Ypsilonka

Již třetím rokem spolupracuje Adam-zahradnická a.s. Golf Resortem Ypsilon Liberec, proto nás potěšilo, když jsme se dozvěděli, že právě tento resort byl podle členů golfového spolku Všudehrálů vyhodnocen jako nejlepší za rok 2015. Přejeme Ypsilonce další povedené sezóny a roky.